$260.99
$326.24EACH (Web Sale Price - Online Only)
Only 1 left in stock, Make it yours
Handheld Showers and accessories are so versatile. Purchase your Handheld Showers and accessories here today.
Maintenance-FREE features save you money & the EASY-care finish saves you time!
PVD finish solid brass construction
Tarnish-resistant PVD finish
Labeled hot “H” & cold “C” CROSS handles
Safe & Easy grip & turn brass PVD lever diverter
Drip-free ¼ turn washerless ceramic valves
SAVE $ w/ Environmentally-friendly LEAK-proof faucet
Part ONLY
"High Quality Products made by Renovators Supply Manufacturing"
All the character of vintage plumbing with maintenance-free features! Tarnish resistant PVD finish (Physical Vapor Deposition) brass construction requires little upkeep to always look gorgeous. Drip-free 1/4 turn ceramic valves save you money with no more leaky faucets. Traditional porcelain cross handles, brass PVD lever diverter.
DIMENSIONS
| Length | Width | Height |
|---|---|---|
| 5.00 Inches | 8.00 Inches | 6.00 Inches |
| Installation | Wall Mount |
|---|---|
| Faucet Type | Shower |
| Room | Bathroom |
| Pattern | Cross Handle |
| Material | Brass |
| Finish | PVD |
| Overall height | 6'' 152mm |
| Overall proj. | 5'' 127mm |
| Overall width | 8'' 203mm |
|---|---|
| Center Spread | 6" |
| Color | Brass |
| Style | Vintage |
| Design | Cross Handle |
| UPC | 096962338381 |
| EAN | 0096962338381 |
| Weight | 3.75 |
Color of product can vary, Click here to view more color information
Availability & Shipping
This Item is Available and ready to ship.
You have not written any reviews about this product
Didn't get the right answer you were looking for
We offer free shipping in the U.S., except for Alaska, Hawaii, and the Virgin Islands. We also ship to Canada. For other countries, please contact us.
We sell bathroom fixtures, kitchen hardware, lighting, door hardware, furniture, home decor, and more. You'll find a wide range of items for your renovation and decoration needs.
Our products blend traditional styles with modern techniques. We create high-quality, antique-inspired fixtures and furnishings. Many of our items are designed to replicate antique styles while meeting contemporary standards.
We accept Visa, MasterCard, American Express, PayPal, Amazon Pay, and other secure payment options.
We usually process orders in 1-2 business days. During busy times, it may take up to 3 business days.
To cancel or change an order, please call our customer service at 800-659-2211 or 1-413-423-3300 as soon as possible.
If your order is damaged, contact our customer service at 800-659-2211 or 1-413-423-3300 right away. Provide your order number and photos of the damage. We’ll help with a replacement or refund as quickly as we can.
You can obtain a tracking number for your order online in our orders section.
If your order is damaged, contact our customer service at 800-659-2211 or 1-413-423-3300 right away. Provide your order number and photos of the damage. We’ll help with a replacement or refund as quickly as we can.
Returns must be made within 365 days of our shipping date. Items must be returned postpaid (C.O.D. returns not accepted), in unmodified, saleable condition. Custom orders are not returnable.5% restocking fee charged on items returned from 60 days to 1 year of shipping date.
Could you please specify the product you are looking for? You may find our products in https://www.rensup.com.
Shipping times vary greatly between items and quantities. As a general rule, items (excluding high tanks) take 1-3 business days to ship.