$186.99
$233.74EACH (Web Sale Price - Online Only)
Ceramic Shelf. Choose your Shelf here now.
Desktop Shelf Unit Kit unfinished natural pine:
Sits on top of lower storage unit
sold separately
Makes vertical space usable
Made of solid pine unfinished and natural
Easy-to-assemble kit
See below for matching ensemble units
Measures 36 in. H x 22 1/2 in. W x 9 in. proj.
"High Quality Products made by Renovators Supply Manufacturing"
DIMENSIONS
| Length | Width | Height |
|---|---|---|
| 9.00 Inches | 22.50 Inches | 36.00 Inches |
| Material | Pine |
|---|---|
| Height | 36" |
| Width | 22-1/2" |
| Projection | 9" |
| Number of Shevles | Two |
| Assembly Required | Yes |
| Color | Unfinished Pine |
| Fabric Color | Unfinished Pine |
| Finish | Kit |
| Style | Shaker |
| Design | Unfinished |
|---|---|
| Room | Office |
| recipient | unisex_adults |
| etsy_style | Shaker |
| materials | Pine |
| Type | Storage Furniture |
| Number of Shelves | 1 |
| UPC | 096962351090 |
| EAN | 0096962351090 |
| Weight | 0.1 |
Color of product can vary, Click here to view more color information
Availability & Shipping
This Item is Available and ready to ship.
You have not written any reviews about this product
Didn't get the right answer you were looking for
We offer free shipping in the U.S., except for Alaska, Hawaii, and the Virgin Islands. We also ship to Canada. For other countries, please contact us.
We sell bathroom fixtures, kitchen hardware, lighting, door hardware, furniture, home decor, and more. You'll find a wide range of items for your renovation and decoration needs.
Our products blend traditional styles with modern techniques. We create high-quality, antique-inspired fixtures and furnishings. Many of our items are designed to replicate antique styles while meeting contemporary standards.
We accept Visa, MasterCard, American Express, PayPal, Amazon Pay, and other secure payment options.
We usually process orders in 1-2 business days. During busy times, it may take up to 3 business days.
To cancel or change an order, please call our customer service at 800-659-2211 or 1-413-423-3300 as soon as possible.
If your order is damaged, contact our customer service at 800-659-2211 or 1-413-423-3300 right away. Provide your order number and photos of the damage. We’ll help with a replacement or refund as quickly as we can.
You can obtain a tracking number for your order online in our orders section.
If your order is damaged, contact our customer service at 800-659-2211 or 1-413-423-3300 right away. Provide your order number and photos of the damage. We’ll help with a replacement or refund as quickly as we can.
Returns must be made within 365 days of our shipping date. Items must be returned postpaid (C.O.D. returns not accepted), in unmodified, saleable condition. Custom orders are not returnable.5% restocking fee charged on items returned from 60 days to 1 year of shipping date.
Could you please specify the product you are looking for? You may find our products in https://www.rensup.com.
Shipping times vary greatly between items and quantities. As a general rule, items (excluding high tanks) take 1-3 business days to ship.